Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 17:02
 
ÇANKIRI'DA KABLO HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ
İlimizde Haberleşme kablolarını Keserek Çalan Hırsızları Jandarma Ekipleri Suç Üstü Yakaladı.
- Haberi
ÇANKIRI'DA KABLO HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ

     İlimizde haberleşme kablolarını keserek çalan hırsızları jandarma ekipleri suç üstü yakaladı.Konuyla ilgili İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklama şöyle ;

     Enerji ve Nakil Kablo Hırsızlıkları ile mücadele kapsamında, Çankırı İl Jandarma Komutanlığınca alınan tedbirler neticesinde; 13 Mart 2018 günü saat: 06.00 sıralarında, E.K. (1990 d.lu)  isimli şahıs, Ilgaz ilçesi Kuyupınar ve Kuşçayırı köyleri arasında 1 adet araç, 1 adet tel kesme makası ve kesilmiş yaklaşık 150 metre haberleşme kablosu ile birlikte suçüstü yakalanmıştır.

     Yapılan araştırmalar sonucu E.K.nin hırsızlık olayını, M.O. (1988 d.lu) isimli şahıs ile birlikte gerçekleştirdiği, iki şüphelinin daha önce de Şabanözü İlçe J.K.lığı sorumluluk sahasında (4), Ilgaz İlçe J.K.lığı sorumluluk sahasında (2) olmak üzere, toplam (6) kablo hırsızlığı olayını birlikte yaptıkları tespit edilmiştir.

     İfadesinde yukardaki hususları itiraf eden E.K., çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevine konulmuştur. M.O. isimli şüphelinin yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANKIRI'DA, KABLO, HIRSIZLARI, YAKAYI, ELE, VERDİ,
Haber Yazılımı UA-112017877-1