Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 17:45
 
ÇANKIRI'DA "ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCEELİK YAYANIN" KAMPANYASI YAPILDI.
2019-Yaya Öncelikli Trafik Yılı Kapsamında İçişleri Bakanlığımız Tarafından Başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Kampanyası Çerçevesinde 100. Yıl Kültür Merkezi Önünde Trafik Uygulaması Etkinliği Gerçekleştirildi.
- Haberi
ÇANKIRI'DA

     2019-Yaya Öncelikli Trafik Yılı kapsamında İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyası çerçevesinde 100. Yıl Kültür Merkezi önünde trafik uygulaması etkinliği gerçekleştirildi.

    Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen farkındalık etkinliğine Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet KURUMAHMUT, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, daire amirleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    Etkinlikte Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, trafikteki araç şoförlerine kampanyayı anlatan broşürler vererek, yaya geçitlerine önem göstermeleri konusunda uyarılarda bulundu. Etkinlik sonunda konuşan Vali AKTAŞ, yaya geçitleriyle ilgili bir faaliyet içerisinde olduklarını ifade ederek, “Aslında bu çok geç kalınmış bir çalışma diye düşünüyorum. Maalesef bizim ülkemizde yaya geçitleriyle yayanın karşıya geçmesiyle ilgili bir kültür oluşmuş değil. Özellikle İçişleri Bakanlığımızın şuandaki bu çalışmasını ben de bir vatandaş olarak gönülden destekliyorum.Yaya geçitlerimiz çok uzun yıllardan beri var. Çok şükür İçişleri Bakanlığımız bu konuda farkındalık oluşturma adına kampanyalarını sürdürüyor. Bu etkinliğimizden sonra da denetimlerimizi arttıracağız. İnşallah bu kültürü yerleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Bütün vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

     İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve öğrencilerin de katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte bütün yaya geçitleri tüm gün kontrol edilerek, araçların yayalara öncelik vermesi sağlandı. Yaya geçidi kontrolleri bütün gün devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANKIRI'DA, "ÖNCELİK, HAYATIN,, ÖNCEELİK, YAYANIN", KAMPANYASI, YAPILDI.,
Haber Yazılımı UA-112017877-1