Haber Detayı
16 Şubat 2018 - Cuma 12:05
 
ÇANKIRI ECZACILARINDAN AFRİN OPERASYONUNA DESTEK
Çankırı Eczacıları yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak Afrin Operasyonu'na destek olduklarını açıkladı.
- Haberi
ÇANKIRI ECZACILARINDAN AFRİN OPERASYONUNA DESTEK

     Çankırı eczacıları yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak Afrin Operasyonu'na destek olduklarını açıkladı.Bildiri aynen şöyle;

     Ülkemiz için tehdit oluşturan Suriye’nin Afrin bölgesine; Türk Silahlı Kuvvetleri, 20 Ocak 2018 itibari ile huzur ve barışın tesisi, sınır güvenliğimiz ve o bölge insanının kendi topraklarında güven içinde yaşaması maksadıyla “ZEYTİN DALI” harekâtını başlatmıştır.

     Şu bilinmelidir ki, hiçbir şey Devletimizin bekasından, huzur ve güvenliği davasından büyük ve üstün değildir.

     Afrin; geçen yıl oldu bittiye getirilerek PYD-YPG tarafından bir kurşun dahi atılmadan kontrol altına alınmış ve ülkemize yönelik bölücü terör örgütlerinin tehditleri artarak devam etmiştir.

     Zeytin Dalı Harekâtı ile Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de hainlerin ve onların işbirlikçilerine müdahale etmiş ve müdahaleye devam etmektedir. Türkiye artık tüm dünyanın dikkatini Afrin’e çekmeyi başarmıştır.

     Çankırı Eczacıları olarak ülkemiz ve bölge coğrafyası huzur ve barışa kavuşuncaya dek, ülkemiz içindeki bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını ve meslek örgütlerini devletimizin yanında olmaya davet ediyoruz…

     Dualarımızla ve bütün gönlümüzle ülkemizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Devletimizin terör operasyonları için almış olduğu bütün kararları desteklediğimizi beyan ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen Kurtuluş Savaşından bu yana ülkemiz için canlarını hiçe sayan Aziz şehitlerimizi BİR KEZ DAHA MİNNETLE ANARKEN Afrin’ de yapılmakta olan Zeytin DalıHarekatı’ndaşehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, başta acılı aileleri olmak üzere tüm ulusumuza SABIRLAR, yaralı askerlerimize ise acil şifalar diliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANKIRI, ECZACILARINDAN, AFRİN, OPERASYONUNA, DESTEK,
Haber Yazılımı UA-112017877-1