Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 20:32
 
ÇANKIRI MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK
Çankırı'lı kadın sivil toplum kuruluşları "Zeytin Dalı" harekatına destek için bir miting düzenledi.
- Haberi
ÇANKIRI MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK

      Çankırı’daki kadın sivil toplum kuruluşlarının tertip ettiği Mehmetçiğe destek mitingine Binlerce vatandaş akın etti.Mitinkte Vali Hamdi Bilge Aktaş ve  eşi Seval Aktaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç  ve  eşi Zeynep Perihan Dinç’de hazır bulundu.

      Türkiye’nin kuzey sınır güvenliğini korumak ve orada ki terör yapılanmasından ülkemize gelen saldırılara son vermek maksadıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlatımış olduğu “Zeytin Dalı” operasyonuna destek ve Mehmetçiğe moral olmak maksadı ile Çankırı’lı binlerce yaşlı,genç,kadın ve erkek anıt alanında bir araya geldi.

      Mehter marşları ile başlayan mitingte duygusal anlar yaşandı

      Toplanan kalabalık adına Memur-Sen Konfederasyonu Çankırı Kadın Kolları Başkanı Mehtap Meydaneri konuşma yaptı.Duygusal ve coşkulu bir konuşma yapan Meydaneri, Kısaca  gözü pek Mehmetçiğimizle gurur duyuyoruz, inanıyoruz ki Afrin'de de barış, güven ve huzur dolu günler yakındadır" dedi.          

      ÇANKIRI’LI KADINLAR DİKİLEN BAYRAĞI AFRİNE GÖNDERDİLER

      Meydaneri'nin konuşmasının ardından minik öğrenciler Afrin'e gönderilmek üzere dikilen Türk bayrağını Jandarma Kıdemli Yüzbaş Ergin Yılmaz'a teslim etti.

      Daha sonra Çankırı Belediyesi ve Çankırı’lı kadın sivil toplum kuruluşlarınca Afrinde görev yapan Mehmetçiğimiz için  okunan hatmi şerifin duasınıÇankırı il Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah Sağır yaptı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile  miting sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANKIRI, MEHMETÇİK, İÇİN, TEK, YÜREK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇANKIRI MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK
ÇANKIRI MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK
ÇANKIRI MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK
ÇANKIRI MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK
Haber Yazılımı UA-112017877-1