Haber Detayı
01 Ocak 2018 - Pazartesi 10:39
 
Çankırı Esnafının KOSGEB İle İmtihanı
Çankırı Esnafı KOSGEB Çankırı Müdürlüğünün Çalışmalarından Memnun Değil
- Haberi
Çankırı Esnafının KOSGEB İle İmtihanı

      Son zamanlarda KOSGEB şikayetlerinin artması üzerine konuyu incelemeye alan haber ekibimiz, Çankırı esnafı ile görüşmeler gerçekleştirdi.

       KOSGEB yardımıyla iş yeri açan bir çok esnafla görüştüğümüzde,Çankırı KOSGEB Müdürlüğünün  işlerin yavaş yürütüldüğü, ile ilgili izlenimler edindik.

       Başka illerde yardımların daha çabuk çıktığını söyleyen esnaflar, başvurularının üzerinden 6-7 ay geçmesine rağmen hala sonuç alamadıklarından ve bu durumun kendileri için büyük mağduriyet oluşturmasından şikayetçi olduklarını dile getirdiler.

     Görüştüğümüz bazı esnaflar KOSGEB’e güvenerek iş yeri açtıklarını ödeme planı yaptıklarını ama KOSGEB’in 6-7 ay geçmesine rağmen hala ödeme yapmadığını, ödemelerini yapamadıklarını, hatta bu yüzden kredi kartı borçlarını ödeyemediklerini, bankalardan kredi çekmek  zorunda kaldıklarını, bunun bir nevi destek değil köstek olduğunu söyledi.

       Esnafın diğer bir şikayet konusu ise en baştan her şeyi KOSGEB Müdürlüğünün  söylemediği zaman geçtikçe bazı evraklar belgeler istediği bunun da süreci uzattığı konusu oldu.

       Mağduriyetleri konusunda  Çankırı’da kurulan Kobileri Destekleme Derneği ( KOBİDES) ‘den destek beklediklerini söyleyen esnaflar bir an önce sorunun halledilmesini Çankırı KOSGEB Müdürlüğünün ve yetkili tüm kişilerin daha duyarlı olmaya davet ettiklerini söylediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çankırı, Esnafının, KOSGEB, İle, İmtihanı,
Haber Yazılımı UA-112017877-1