Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 17:01
 
CELAL KAMAN SİYASET AKADEMİSİNDE KONUŞTU
Ak Parti Çankırı İl Başkanlığının Düzenlediği "Siyaset Akademisi" Programının Startı Verildi.
- Haberi
CELAL KAMAN SİYASET AKADEMİSİNDE KONUŞTU

         Ak Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN'nında katıldığı   Programda konuşan Celal Kaman Şunları söyledi;

        Değerli, Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekilimiz Sayın Çiğdem KARAASLAN hanımefendi, değerli Milletvekillerim, kıymetli katılımcılar ve değerli basın mensupları…

       Bu yıl 18.’ncisi “1919’dan 2019’a Milletin Emrinde Aydınlık Geleceğe” sloganı ile gerçekleştirilen Siyaset Akademisi programımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Partimiz, kurulduğu yıldan günümüze kadar her zaman bir okul misyonu yürütmüş, yetiştirdiği siyasetçiler ile ülkemizin siyasetine yeni bir soluk getirmiştir. Bir eğitim kurumu gibi çalışan partimizin en büyük faaliyetlerinden birisi SİYASET AKADEMİSİ’dir.

       Geniş katılımlı ve kapsamlı faaliyetlerimizden birisi olan Siyaset Akademisi, seçmenlerimizin partimizle bağını kuvvetlendirmek, siyasete yönelik halkımızın ilgisini artırmak, katılımcılarımızın tarih, siyasal tarih ekonomi dış politika gibi alanlarda uzmanlarımızca bilgilendirildiği, Türkiye geneline teşkilatlarımız aracılığı ile yaygınlaştırılan eğitim faaliyetimizdir.

         Partimizin başlattığı Siyaset Akademisi herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek “birey”ler olarak konumlandırıp, hem siyasal hem de kültürel donanım kazandırmak, bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar kılabilmek adına kendine bir görev edinmiştir.

       Bu doğrultuda 2008 ve 2018 tarihleri arasında farklı fikir ve siyasal eğilimlerde olan 60 bini aşkın katılımcı Siyaset Akademisi’nde eğitimi görme imkanı bulmuş ve bu katılımcılardan 25.000’i eğitim sürecini başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanmıştır.

       Ülkemizde bir siyasi parti tarafından 17 dönemdir kesintisiz olarak uygulanan tek eğitim faaliyeti olan ve kurumsal bir niteliğe bürünen Siyaset Akademisi katılımcıları ve verilen eğitimin niteliği bakımında oldukça değerlidir.

       Ocak 2018’de, 18. Dönemi başlayan Siyaset Akademimizin bu yılki teması ‘1919’dan 2019’a Milletin Emrinde Aydınlık Geleceğe’ olarak belirlenmiştir. Bu dönem ki temel konular arasında Cumhurbaşkanımızın Dünya 5’ten büyüktür anlayışı, 2023 Vizyonu ile Yerli ve Milli Ekonomi konuları bulunmaktadır ve bu konular özellikle Dünya’dan örnekler ile somut uygulamalara dayalı bir akademik temelle işlenecektir”

       Dersleri teorik ve uygulamalı olarak takip edecek olan katılımcıların, Dış Politika, Ekonomi, Türk Siyasal Hayatı, Sosyal Medya Kullanımı, Toplumsal Yapı ve Aile Kurumu, Temel Siyasal Kavramlar ve İdeolojileri, Siyasal İletişim, Medya Okur Yazarlığı, Teşkilat ve Organizasyon Yapılanması, İrfan Dersi başlıklarına ek olarak bu yıl Deneyim Paylaşımları bölümünde daha fazla tecrübe ve siyasi hikayeye birinci ağızdan da şahit olma şansını elde edeceğinizi bilmenizi isterim.

      AK Parti Siyaset Akademisi’ne katılmış olmanın bundan sonraki dönemlerde, AK Parti teşkilatlarında görev alma sürecinde önemli bir farklılık oluşturacağını de bilmenizi isterim.

      Sözlerime burada son verirken tüm katılımcı arkadaşlarıma göstermiş oldukları alaka ve ilgi için teşekkür ediyor bu vesile ile tüm hanım kardeşlerimin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutluyorum.

      Siyaset Akademimizin ülkemiz ve Çankırımız için hayırlara vesile olmasını temenni ederek her birinize başarılar diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CELAL, KAMAN, SİYASET, AKADEMİSİNDE, KONUŞTU,
Haber Yazılımı UA-112017877-1