Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 10:13
 
Devrez Barajı Temeli Atıldı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Devrez Barajı'nınTemel Atma Törenine Katıldı
- Haberi
Devrez Barajı Temeli Atıldı

Yaklaşık 450 milyon liraya mal olacak Devrez Barajı'nın temel atma töreni Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Bakan Eroğlu, Çankırı 6. Olağan İl Kongresi'nin ardından Devrez Barajı'nın temel atma törenine katıldı.

Törene, AK Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, DSİ Genel Müdürü Murat Acu katıldı.

Konuşmasında Çankırı’yı çok sevdiğini ve Çankırı’nın kendisi için özel olduğunu vurgulayan  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, " "Çankırı'ya şu ana kadar yaptığımız yatırımlar 9 milyar TL'yi geçti. Şu zamana kadar Çankırı’ya yapılan yatırımların en fazlasını Orman ve Su işleri Bakanlığının yaptığını vurgulayan Eroğlu,Bundan sonrada Çankırı’ya yatırımların devam edeceğini söyledi

Kızlaryolu Barajı'nın adının "Devrez Barajı" şeklinde değiştirilmesini temsili olarak alanda bulunanların oylarına sunan Eroğlu barajın ismi bundan sonra Devrez Barajı oldu dedi.

Yapılan konuşmaların ardından temel atma törenine geçildi. Daha sonra temel atma törenine geçildi,Hep birlikte butona basan katılımcılar barajın temel atma işlemini gerçekleştirdi

Devrez Çayı üzerine yapılan barajın Çankırı,Çorum ve Kastamonu’ya büyük bir katma değer kazandırması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devrez, Barajı, Temeli, Atıldı,
Haber Yazılımı UA-112017877-1