Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 15:58
 
HÜSEYİN BOZ AĞIR KONUŞTU
31Mart Mahalli İdareler Seçimi’nden Sonra Sessizliğe Bürünen AK Parti Çankırı İl Başkanlığı Bir Basın Toplantısı Düzenleyerek Sessizliğini Bozdu.
- Haberi
HÜSEYİN BOZ AĞIR KONUŞTU

     31Mart Mahalli İdareler Seçimi’nden sonra sessizliğe bürünen AK Parti Çankırı İl Başkanlığı bir basın toplantısı düzenleyerek sessizliğini bozdu.

    Çankırı İl GeneL Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, AK Parti Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Boz, İl Başkanı Celal Kaman Merkez ilçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım’ında katıldığı toplantıda bir konuşma yapan İl Başkanı Celal Kaman’ın konuşmasının satır başları şöyle;

     31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde partimize oy veren ya da vermeyen, sandık başına giderek iradelerini beyan eden tüm hemşerilerimize ve canla başa gece gündüz demeden çalışan teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyoruz.

     Gelinen noktada halkımız;  Atkaracalar, Çerkeş, Kızılırmak, Kurşunlu, Orta ilçemizde ve Çardaklı, Saçak, Yaylakent beldelerimizde AK Belediyeciliğin devamı yönünde karar vermiştir.

     İl Genel Meclisi Üyeliğinde toplam 27 üyenin dağılımı ise;

     18 AK Parti, 8 MHP ve 1 bağımsız şeklinde gerçekleşmiştir.

     Yapılan İl Genel Meclisi Başkanlığı seçiminde 19 üyenin oyunu alarak İl Genel Meclisi Başkanı seçilen Sayın Mustafa Çıbık’ı bu vesile ile bir kez daha tebrik ediyor, Çankırı’mıza hayırlı olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyoruz diyen Kaman şöyle devam etti;

     Amacı itibar suikasti olan bazı sosyal medya hesaplarından kaynaklanarak toplumda dedikoduya dönüşen asılsız, mesnetsiz, terbiye sınırlarının çok altında kalan ve insanı olmayan karalamalara karşı da gerekli yasal ve hukuki işlemler başlatılmış olup, sonuna kadar takipçisi olacağımızı buradan belirtmek isteriz.

     Diğer bir iddeada ise seçim kampanyası süresince bahsedilen tutarlarda partimizce herhangi bir harcama yapılmamıştır.Bu nedenle iftira niyetiyle yapıldığı açıkça belli olan bu haberlerle ilgili İl Başkanlığımızca herhangi bir açıklama yapılması gereği duyulmamış, ancak bu kısa notu da hemşerilerimizle paylaşma gereği duyulmuştur.

     Çankırı Belediye Başkanlığı devir tesliminden sonra 03/04/2019 Çarşamba günü yani geçtiğimiz hafta yapılan Belediye Meclis toplantısında Belediye Meclis üyelerince ibra edilen Çankırı Belediyesi faliyet raporunda belirtilen Mali Hizmetler Müdürlüğünün raporuna göre;

    31/12/2018 tarihi itibari ile belediyemizin borcu  62.936.629 TL dir

     Bunun 46.149.484 TL’si İller Bankası’na olan uzun vadeli borçtur diyen Kaman basın mensuplarına teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

     Soru cevap bölümünde ise ajans18 muhaberinin seçimden önce çıkan çirkin dedikodular hakkında neler düşünüyorsunuz?sorusuna, AK Parti Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Boz söz alarak cevap verdi. Hüseyin Boz şunları kaydetti.

     Benim bu zamana kadar tokalaşmadığım bir insanla bir hanım kardeşimizle hakkımızda iftira çıkardılar İnsani ve İslami olmayan her şeyi söylediler. Bunları Allah’a havale ediyorum. Bana bu iftirayı atanlar aynısını kendi ailelerinde görmeden ölmesinler. Kimin elinde bilgi belge veya görüntü varsa açıklamayan şerefsizdir.” Dedi

     Ne il başkanımızla ne de her hangi bir yöneticimizle bir birimize ses tonumuzu yükseltecek bir tartışmamız olmadığı halde bir bizimizle kavga ettiğimiz gibi çirkin söylentiler ve iftiralarla karşı karşıya kaldık diye devam eden Hüseyin Boz hepsini Allah’a havale ediyorum dedi.

     Celal Kaman’a sorulan sorulardan biri ise istifa edecek misiniz? oldu.Celal Kaman soruya cevaben Çankırı Türkiye 8’ncisi,  5’ncisi, 2’ncisi olurken İl Başkanı Celal Kaman değil miydi? Dedi.

     Bunun bir gönül işi olduğunu vurgulayan Celal Kaman bana partim çay dağıt derse partimde çayda dağıtırım dedi.

     Diğer yandan sorulara cevaben AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu’da benim de hakkımda bir çok söylenti oldu.  Görüntüler var denildi. Deliller var denildi, lakin hepsi iftiradır, çirkince bir saldırıdır. Var denilen görüntülere baktığınız zaman "içeriğe erişilemiyor" diye bir bilgi çıkıyor işte böyle halkımızı kandırdılar dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜSEYİN, BOZ, AĞIR, KONUŞTU,
Haber Yazılımı UA-112017877-1