Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 14:18
 
HÜSEYİN BOZ KOLTUĞU DEVRETTİ
Engelliler Günü Dolayısıyla Engelli Gençlerle Bir Araya Gelen Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz,Engelli Bir Gence Sembolik Olarak Koltuğunu Devretti.
- Haberi
HÜSEYİN BOZ KOLTUĞU DEVRETTİ

      Engelliler günü dolayısıyla engelli gençlerle bir araya gelen Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz,engelli bir gence sembolik olarak koltuğunu devretti.

       Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi üyeleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık oluşturmak amacı ile Belediye Başkanı Hüseyin Boz’u makamında ziyaret etti. Özel çocuklar, Belediye bünyesinde aldıkları kurslar kapsamında yaptıkları ahşap oyuncak arabayı Başkan Boz’a hediye etti. Çocukların hediyesi karşısında büyük bir mutluluk yaşadığını belirten Başkan Boz da onlara sürpriz yaparak Başkanlık koltuğunu özel çocuklara devretti. Kısa süreliğine de olsa Belediye Başkanı olmanın heyecanını yaşayan çocuklar, herkese iş imkânı, daha çok park, voleybol oynayacakları alanlar gibi isteklerde bulundu. Sosyal belediyecilik kapsamında engeli olan vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini belirten Boz, “ Tüm engelleri yüreğimizdeki sevgi, merhamet, iyilik ve inançla aşacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bu vesile ile Dünya Engelliler Günü’nün büyük bir bilinç oluşturmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

        Sosyal medya üzerinde de bir açıklama yapan Hüseyin Boz, Sosyal medyadan ise şöyle dedi;

        Engeli olan kardeşlerimiz, Yüce Allah’ın bizlere bu dünyadaki emanetlerindendir. Bu emanete sahip çıkmaya, korumaya, haklarını savunmaya, hayatlarını kolaylaştırmaya çalışmak, Çankırı’yı engelsiz bir şehir haline getirebilme gayretinin sonucudur. Belediyemiz bünyesinde sadece engelli vatandaşlarımıza hizmet vermesi için kurulan Engelliler Koordinasyon Merkezimiz bile bunun en somut örneğidir. Merkezimiz aracılığı ile bu özel kardeşlerimize ulaşıyor, elimizden geldiğince dertlerine derman buluyor ve mutluluklarına ortak oluyoruz.

       Tüm engelleri yüreğimizdeki sevgi, merhamet, iyilik ve inançla aşacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bu vesile ile Dünya Engelliler Günü’nün büyük bir bilinç oluşturmasını diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜSEYİN, BOZ, KOLTUĞU, DEVRETTİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
HÜSEYİN BOZ KOLTUĞU DEVRETTİ
HÜSEYİN BOZ KOLTUĞU DEVRETTİ
HÜSEYİN BOZ KOLTUĞU DEVRETTİ
HÜSEYİN BOZ KOLTUĞU DEVRETTİ
HÜSEYİN BOZ KOLTUĞU DEVRETTİ
Haber Yazılımı UA-112017877-1