Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 18:16
 
İLİMİZDE FİDAN DAĞITIMI YAPILDI.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarafından Sertifikalı Fidan Dağıtımı Gerçekleştirildi.
- Haberi
İLİMİZDE FİDAN DAĞITIMI YAPILDI.

         İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Meyveciliği verilen sertifikalı fidan destekleri2013 yılından itibaren, 50’si İl Özel İdaresi destekli, 50’si çiftçi katkılı meyveciliği geliştirme projeleriuygulanmaktadır.

         Bu projeler ile 3500 adet ceviz fidanı, 1450 adet elma fidanı, 350 adet armut fidanı, 400 adet kiraz fidanı, 550 adet vişne fidanı, 1500 adet asma fidanı, 250 adet ayva fidanı olmak üzere toplam 8000 fidan toprakla buluşturulacaktır.

         Bu kapsamda İlimizde 13 Mart 2018 Salı günü İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün fidan dağıtım deposunda fidan dağıtımı gerçekleşti.

         Fidan dağıtımına Vali Yardımcımız Zeki KARACA, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman ÇAKIR, Kızılırmak İl Genel Meclis Üyesi Zekeriya ALKAŞ, ilgili daire amirleri, çiftçiler ve basın mensupları katıldı.

          İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman ÇAKIR “Projenin hazırlanmasında emeği geçenler ile projenin uygulanmasında destek olan başta Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ olmak üzere İl Özel İdaresine, İl Genel Meclisine, İl Özel İdaresi Genel Sekreterine, tarıma ve çiftçilerimize vermiş oldukları desteklerden dolayı şükranlarımı arz eder, saygılar sunarım.” Dedi.

         Fidan dağıtım gerçekleştirildikten sonra Vali Yardımcısı Zeki KARACA projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm görevlilere teşekkür ederek, Çiftçilerimize de fidanların biran önce toprakla buluşturulmasının yararlı olacağını dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İLİMİZDE, FİDAN, DAĞITIMI, YAPILDI.,
Haber Yazılımı UA-112017877-1