Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 17:37
 
Ruhi Şeker'in Yargılamasına Devam Edildi.
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ( FETÖ / PDY ) kapsamında tutuklu bulunan Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker'in bugün yapılan duruşmasında beklenen olmadı ve tutukluluğunun devamına karar verildi.
- Haberi
Ruhi Şeker'in Yargılamasına Devam Edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ( FETÖ / PDY ) kapsamında tutuklu bulunan Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker'in bugün yapılan duruşmasında beklenen olmadı ve tutukluluğunun devamına karar verildi.

Çankırı’da FETÖ/PDY kapsamında tutuklanan Şeker'in duruşması bugün Çankırı Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Savunmasında örgütle yolunun bu zamana kadar hiç kesişmediğini vurgulayan Şeker,Suçlamaları kabul etmedi.

             Ruhi Şeker, örgüt üyeliğinden  tutuklu olmasının çok zoruna gittiğini belirterek, hain darbe gecesinde  Çankırı Belediye Meydanı'nda darbeye karşı toplanan binlerce kişiden biri olduğunu ve Çankırı’lıların buna şahit olduğunu söyledi. FETÖ ile hiçbir bağının olmadığını savunan Şeker, darbe gerçekleşmiş olsaydı hainler tarafından alınacak 5’nci kişi olduğunu iddia etti. Şeker, ByLock'u kullanmadığını da yineledi.

           Tarafları dinleyen  mahkeme heyeti, Şeker'in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 8 şubat 2018’e erteledi.

            Bir çok kişiye çeşitli uygulamalara ByLock eklentisi eklenerek kurulan kumpasların açığa çıkmasından sonra Ruhi Şekerin beraati bekleniyordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ruhi, Şeker'in, Yargılamasına, Devam, Edildi.,
Haber Yazılımı UA-112017877-1