Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 17:37
 
ÜNİVERSİTELİLER KEDİLERİ UNUTMADI
Üniversite Öğrencilerinden Sokak Kedilerine Merhamet Eli
- Haberi
ÜNİVERSİTELİLER KEDİLERİ UNUTMADI

     Çankırı Karatekin Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu öğrencileri ilimizde devam eden ağır kış şartlarında yiyecek ve barınak bulmakta zorlanan kediler için şehrin muhtelif yerlerine kedi evleri yaparak içine de yiyecek bıraktılar.

     Proje kapsamında ilk kedi evlerini Aksu Mahallesi ile Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi civarına bırakan topluluk üyesi öğrenciler zor şartlarda yaşamlarını devam ettirmekte olan sokak kedilerine yardım eli uzattılar.

     Projeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Topluluk Başkanı Yazgı Tepeköy,“iki yıldır sokak hayvanları ile ilgili sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz yaptığımız bu projede 7 kişilik bir ekiple kendi imkânlarımızı kullanarakkedi evleriyaptık. Çankırı'da biz insanlar zorlu kış şartlarında beş dakika bile dışarıya çıksak zorlanıyoruz. Bu canlılar konuşamıyor ısınamıyor yemek bulmakta zorlanıyor biz başlattık eminim ki diğer öğrenci arkadaşlarımız da bizlere destek vereceklerdir. Kış mevsiminde yiyeceğe ulaşmakta güçlük çeken sokak hayvanları için yapılan kedi evlerimiz uygun görülen farklı noktalara kedilerin yoğun yaşadığı bölgeler araştırılarak ve mahalle de belirlenen kişilere teslim edilerek bırakıldı. Toplum Gönüllüleri Topluluğu olarak hayvanlara karşı şiddetin artış gösterdiği bu son dönemde onlara sahip çıkacağımızı ve onların hep yanında olacağımızı onların da bir can taşıdığını belirtmek isteriz.Kış aylarında yaşanan soğuk hava şartları dolayısıyla sokaklarda yağmur ve kar altında kalmak zorunda kalan kediler, basit yöntemlerle yapılan kedi evleri ile bu şartlardan korunabiliyor.Emeği geçen tüm herkese çok teşekkür ediyoruz .” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜNİVERSİTELİLER, KEDİLERİ, UNUTMADI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÜNİVERSİTELİLER KEDİLERİ UNUTMADI
ÜNİVERSİTELİLER KEDİLERİ UNUTMADI
ÜNİVERSİTELİLER KEDİLERİ UNUTMADI
ÜNİVERSİTELİLER KEDİLERİ UNUTMADI
ÜNİVERSİTELİLER KEDİLERİ UNUTMADI
Haber Yazılımı UA-112017877-1